"Нафтогаз" узгодив з урядом нову модель анбандлінгу


Україна презентувала нову узгоджену модель відокремлення оператора газотранспортної системи (ГТС) від НАК "Нафтогаз України" та обговорила кроки для вчасного завершення анбандлінгу з представниками Єврокомісії

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля. Об этом сообщает vestniki.in.ua со ссылкой на СМИ.

"Ми вдячні Марошу Шефчовичу за плідну зустріч і підтримку реформ в Україні. Ми маємо надолужити час, згаяний у попередні два роки. Уряд і Нафтогаз готові докласти усіх необхідних зусиль, щоб у найближчі місяці створити дійсно незалежного оператора ГТС у повній відповідності до вимог європейського законодавства", — цитує прес-служба міністра Олексія Оржеля.

  • Зазначимо, анбандлінг — вимога ЄС у межах Третього енергетичного пакету, яка передбачає, що одна і та сама компанія не може одночасно видобувати, транспортувати і продавати газ.
  • Модель анбандлінгу була одним з найбільших протирічь між урядом Володимира Гройсмана та "Нафтогазу". В уряді наполягали на моделі ownership unbundling (OU), а НАК — на моделі ISO (Independent System Operator).


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/09/10/quotnaftogazquot_uzgodyv_z_uryadom_novu_model_anbandlingu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя